Humanitární sbírka

28. 02. 2022
Také v našem zařízení byla vyhlášena sbírka hmotné pomoci Ukrajině. Vybralo se velké množství ošacení, lůžkovin, drogerie i potravin. 9.3.2022 došlo k předání první pomoci Sboru dobrovolných hasičů v Terezíně, kteří jsou aktivně zapojeni v Krajském centru pomoci Ukrajině. Pravidelně tam dojíždějí, pomáhají příchozím osobám s evidencí, registrací a mimo jiné také s věcným zabezpečením v době čekání na odvoz do určených lokalit v kraji. Toto čekání je dlouhé, pro matky s dětmi, těhotné nebo seniory mnohdy těžce snesitelné. Dosud vybraná humanitární pomoc bude použita právě v tomto centru.
Další pomoc bude již cílená. V Terezíně se mapují příchozí migranti, krizový štáb v Terezíně povede evidenci těchto osob a bude vznášet požadavky tak, aby také naše pomoc byla co nejvíce účelná. Prosím proto všechny o trpělivost, v dalších dnech bude po zmapování ve městě a okolních obcích u vstupu do našeho zařízení vždy aktuálně vyvěšován požadavek s konkrétní pomocí. Samozřejmě se můžete zapojit také jako jednotlivci u kterékoliv dobrovolnické organizace ve svém nejbližším okolí.
Dovolte mi Vám jménem vedení Domova poděkovat za projev podpory a zapojení vás všech do humanitární pomoci pro Ukrajinu.